Hummels trumfnul Heynckese a Rummenigge si rád vsadí na svého střelce

Bílá velikonoční sobota se pro fotbalový Dortmund změnila v černou. I v křesťanském Vestfálsku museli chtě nechtě přejít do barevného kontrastu po debaklu 0:6 na hřišti mnichovského Bayernu. Co to pro německý fotbal naznačuje?

Hummels trumfnul Heynckese a Rummenigge si rád vsadí na svého střelce
Především to, že Bayern je „někde jinde“ a se zbytkem země si pohrává jako zajíček s velikonočními vajíčky, abych dodržel kolorit tohoto víkendu. Jeho dominance je úžasná. Bayern může někdy prohrát, jako nedávno v Lipsku, ale nemůže dlouhodoběji prohrávat, což zdaleka neplatí pro zbytek bundesligového pelotonu. „Jsme od Bayernu velmi daleko,“ připustil po zápase Peter Stöger, rakouský kouč Dortmundu. Výstižněji to říct nemohl. Bayern převálcoval tým, který měl být největším odpůrcem na mnichovské cestě k titulu. Bayern tak k němu míří a slavit ho může už příští víkend.

Jenže německá dominance je pro bavorský kolos málo. Už v úterý jej čeká nevyzpytatelná Sevilla ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Tým možná s nejméně „výrazným“ jménem ze všech čtvrtfinalistů. Ale tým, který v sobotu ještě v 88. minutě vedl nad Barcelonou 2:0, aby pak Suárez a Messi srovnali na 2:2. „My můžeme letos Ligu mistrů vyhrát, ale už teď nás čeká velmi silný a sehraný tým,“ říkal v Mnichově Mats Hummels, aniž by znal sobotní průběh a výsledek ze Sevilly. Svoje tvrzení neopírá o formu španělského celku, ale o formu svoji a svého klubu. A ta je nyní vynikající.

V nedávném rozhovoru pro Kicker současný kouč Bayernu Jupp Heynckes tvrdil, že cíle Bayernu leží v zisku německého titulu a poháru. Při vší úctě k 72 letému „náhradnímu trenérovi“ jsou to cíle malé, či spíše automatické. Meta Bayernu musí ležet výš, ve sférách, o nichž mluví stoper Hummels. Možná to tak vnímá i zkušená bílá hlava Ancelottiho nástupce, jen to nechce více rozvádět. Proto tvrdí, kudy chodí, že po sezoně v Bayernu skončí, ať se děje co se děje. Polemizovat ve svém věku nechce ani s odbornou veřejností, ani s „draky“ z tisku a webů. Chce se vrátit do svého důchodcovského života.

Kdo místo něj? Žádný nový vývoj na trenérské burze na Säbener Strasse nenastal, pokud tedy nelze brát v potaz vyjádření K. H. Rummeniggeho, předsedy představenstva klubu, pro televizi Sky. „Do konce dubna bude jméno trenéra známo a bude to trenér, který mluví německy,“ čímž vyřadil ze hry Pochettina, ale nechal Tuchela, Kovače či Hasenhütla.

Ještě jedno jméno v euforickém večeru bílé soboty v Mnichově padlo. Robert Lewandowski. Zase padl dotaz na jeho možný odchod do Realu. A co na to Karl Heinz? „Byl jsem minulý týden na zasedání Evropského účetního dvora v Římě. Potkal jsem se tam s prezidentem Realu, mluvili jsme spolu o hodně věcech, ale o Robertovi ne. Asi dobře ví, že má u nás ještě tříletou smlouvu. Rád se vsadím, že příští rok odehraje u nás v Mnichově,“ uzavřel Rummenigge.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o fotbalové dresy pro nejmenší.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*