Stars omezil třikrát šampiony Německa na Dětský dres Chelsea 18/19 vítězství v Johannesburgu

Afrika se ve čtvrtek shromáždila za Ghany poté, co Černé hvězdy udržely kontinentovy sny o fotbalové slávě naživu tím, že se dostaly do druhého kola prvního světového poháru na africké půdě.

Afrika čelila ignorování, že v obchodním kontě turnaje neměli zástupce poprvé za 28 let po řadě neúspěchů pěti dalších zástupců kontinentu.

Ale Black Stars omezil třikrát šampiony Německa na Dětský dres Chelsea 18/19 vítězství v Johannesburgu o 1-0 v pozdní středu, výsledek, který jim umožnil vystřídat se na druhé místo ve skupině D, a tak uspořádat konflikt se Spojenými státy.

„Africký národní kongres blahopřeje Ghaně, aby zastupovala celý kontinent tím, že přistoupí k dalšímu turnaji tohoto turnaje 2010 FIFA World Cup,“ uvedl vládní strana jižní Afriky ve svém prohlášení.

„Dobře udělaná Ghana, že děláme Afriku pyšná a všichni jsme jako Afričané pyšní.“

Organizátoři turnaje byli také zoufalí, že alespoň jeden africký tým se dostal do vyřazovací fáze, neboť je poprvé, kdy se turnaj koná na nejchudším kontinentu světa.

„Chceme poblahopřát Ghaně za to, že držíme africkou Dětské Dresy Fotbalové vlajku a reprezentaci na turnaji a přejeme jim štěstí ve své další hře proti USA,“ řekl Rich Mkhondo, mluvčí místního organizačního výboru.

„Jedná se o africký světový pohár a my jsme vždy tvrdili, že si přejeme a doufáme, že africké týmy budou dělat dobře a oni nás velmi pyšní.“

Ghana, první africký národ, který získal svou nezávislost, byl na posledním turnaji kontinentovým stezcem, když byli jediným týmem, který se dostal do vyřazovacích etap.